REGULARNIE WYMIENIAJ OLEJ

REGULARNIE WYMIENIAJ OLEJ

Regularnie zmieniaj olej. Jesli nie chcesz by części twojego śilnika wyglądały jak na zdjęciu - wymieniaj olej maksymalnie co przebieg od 10000km do 15000km. Dobrzy mechanicy są zgodni co do tego że 30000 to zbyt duży przebieg między wymianami - nie ulegaj marketingowi i nie wierz w to że olej ze specyfikają Long Life ochroni dobrze Twój silnik przy przebiegu 30000km. Awarie spowodowane zbyt rzadką wymianą oleju to: uszkodzone panweki główne i korbowodowe - zazwyczaj silnik do wymiany, uszkodzona turbospręzarka - zazwyczaj turbo do naprawy lub wymiany, nierzadko cały silnik do wymiany z powodu zassania oleju i "rozbiegania", duże zużycie oleju - uszkodzone pierścienie tłokowe - silnik do kosztownej naprawy. Dobierzemy olej i filtry do Twojego auta. W ofercie posiadamy oleje takich marek jak VALVOLINE, MOTUL CASTROL, MOBIL, ELF, TOTAL, SHELL, GM, FORD - MOTORCRAFT, MAZDA, ORYGINAŁ VW, LOTOS, CHEMPOIL, MERCEDES, RAVENOL, SELENIA, TUTELLA, LIQUI MOLY oraz wiele innych, nawet "egzotycznych" marek jak np. GULF, ENEOS, MOPAR.

ZADBAJ O KLIMATYZACJĘ

ZADBAJ O KLIMATYZACJĘ

Kierowcy często przypominają sobie o klimatyzacji na wiosnę, gdy zaczyna się robić ciepło. To błąd. Powinniśmy ją bowiem włączać o każdej porze roku, również zimą. Nawet jeśli nie używamy jej podczas jazdy, wskazane jest uruchamianie przynajmniej raz w tygodniu na pięć czy dziesięć minut.  Chodzi o to, aby w układzie był obieg czynnika chłodzącego wraz z olejem, które smarują kompresor. Poza tym niezbędna jest dezynfekcja, potocznie zwana odgrzybieniem klimatyzacji. Bakterie i drobnoustroje dostające się do wnętrza auta przez kratki nawiewu, mogą bowiem być niebezpieczne dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Niezbędne jest więc czyszczenie. Jest kilka sposobów dezynfekcji. Filtr kabinowy, nazywany też przeciwpyłkowym, powinien być wymieniany co dwa lata lub po przejechaniu 30 tysięcy kilometrów, w zależności co nastąpi szybciej. Takie są zalecenia producentów. W praktyce jednak terminy te należy skracać o połowę. Jeśli jeździmy zazwyczaj po piaszczystych drogach, nie zaszkodzi wymiana nawet co pół roku. Zanieczyszczony filtr powoduje też bardzo często zaparowywanie szyb podczas deszczowej pogody. Wymień filtr zanim z powodu zaparowanych szyb nie zauważysz kogoś na drodze... W ofercie mamy filtry kabinowe do wszystkich marek. Posiadamy filtry zwykłe (tzw. papierowe) jak i filtry węglowe (pochłaniające zapachy) oraz filtry antybakteryjne.

SPRAWDŹ ZAWIESZENIE

SPRAWDŹ ZAWIESZENIE

Przed każdym dłuższym np. wakacyjnym wyjazdem sprawdź zawieszenie. Niebezpieczne luzy w najlepszym wypadku mogą powodowac stuki w zawieszeniu. Ale to w najlepszym... W najgorszym przypadku wyrwanie sworznia lub końcówki drążka podczas jazdy w trasie z dużą prędkością może skończyć sie tragicznie. Gdy "wyskoczy" sworzeń wahacza lub końcówka drążka kierowniczego - tracimy całkowitą kontrolę nad autem. Gdy jedziemy z niedużą prędkością - może unikniemy "czarnych wizji". Jednak jazda z w trasie gdy wymijają nas z przeciwka auta - może skończyć sie tragicznie. Pomyśl o tym zanim wyjedziesz z rodziną na wakacje. Sprawdzenie zawieszenia nie trwa długo z zazwyczaj elementy (końcówka drążka, sworzeń wahacza) nie są drogie. Za to nasze bezpieczeństwo i naszych najbliższych - bezcenne... W ofrcie mamy elementy zawieszenia różnych marek - od tańszych (np. MAXGEAR, HART) do fabrycznych (np. LEMFORDER, TRW). Są też firmy oferujące bardzo dobry stosunek cena - jakośc - SIDEM, ROUVILLE, FEBI, RTS, MEYLE, DELPHI i inne...

PRZEDE WSZYSTKIM HAMULCE!!!

PRZEDE WSZYSTKIM HAMULCE!!!

Zapamietaj!!! Hamulce przede wszystkim. Sprawdzaj regularnie stan swoich hamulców. Od ich stanu zależy bezpieczeństwo Twoje, Twojej rodziny oraz innych użytkowników drogi. Układ hamulcowy pracuje w bardzo cięzkich warunkach. Nierzadko podczas dużych pędkości i gwałtownych hamowań (np. autostrada, wysoka temeperatura powietrza) tarcze rozgrzewają sie praiw "do czerwoności". Sprawdź swoje hamulce zanim wyjedziesz w dłuższą trasę. Zbyt cieńka tarcza hamulcowa lub zbyt mało okładziny ciernej na klocku może w najmniej oczekiwanym momencie (np. podczas nagłego hamowania z dużej prędkości na autostradzie) spowodowac że skutecznośc hamulców obniży sie dośc znacznie a wtedy droga hamowania znacznie się wydłuża. Czasami 2 lub 3 metry moga nas uratować przed zderzeniem. Dlatego sprawdż swoje hamulce. Pamietaj - płyn hamulcowy wymieniamy max. co 2 lata z powodu dużej higroskopijności płynu. Podczas gwałtownego hamowania stary płyn może się "zagotować" co spowoduje prawie całkowity zanik siły hamowania. W ofrecie mamy tarcze i klocki hamulcowe różnych firm - każdy cos znajdzie dla siebie... Jeżdzisz tylko po mieście albo nie przekaraczasz zbyt dużych prędkości - możesz wybrać tańszych prducentów - LPR, ABS, METELLI, DELPHI... Dla kierowców o "SPOTROWYM ZACIĘCIU" proponujemy ATE, TRW, TEXTAR, ZIMERMANN, BREMBO. Do aut sportowych mamy w ofercie tarcze nacinane oraz nawiercane a także klocki ceramiczne.

Dobry mechanik Świdnica to portal zrzeszający znanych i sprawdzonych mechaników ze Świdnicy i okolic. Wyszukaj znany i polecany przez innych kierowców warsztat samochodowy. Fachowa obsługa, przystępne ceny i gwarancja jakości. Zadzwoń i umów się na wizytę. Auto serwis, mechanika pojazdowa, naprawy samochodowe. Zapraszamy!

auto naprawa, mechanika pojazdowa, mechanik Świdnica